Pro klienta Hanibal Sport jsme vyvinuli internetovou aplikaci na míru – nový elektronický obchod s outdoorovým vybavením. Po dlouhé analýze stávajících webových stránek, samotném řešení a vývoji internetového systému a konečném propojení s účetním SW, jsme 1. 4. 2008 spustili nový eshop Hanibal.cz

Homepage

O Hanibal Sport

Hanibal Sport se specializuje nejen na prodej outdoorového vybavení, ale také na poskytování odborného servisu. Hanibal provozuje svou činnost na webových stránkách www.hanibal.cz nebo v kamenném obchodě v Korunní.

Vývoj internetové aplikace elektronický obchod

Celý web je postaven na redakčním systému WebRedie. Pomocí správy obsahu stránek, obrázku či zboží se tak ulehčuje práce po uživatele našeho CMS.

Elektronický obchod je nový modul, který rozšiřuje funkčnost systému pro správu obsahu WebRedie. Mezi základní části patří:

Pokročilá správa zboží
základní vlastnosti
specifické vlastnosti
přidávání do kategorií
správa obrázků
Správa kategorií eshopu
strukturované kategorie
výprodejové kategorie
Správa cen zboží
slevové ceny
výhodné ceny pro registrované
ceny s DPH, bez DPH
Další ovládání a funkce
registrace a správa uživatelů eshopu
emailová komunikace
přidávání názorů ke konkrétnímu zboží
odebírání newslettrů
individuální konfigurace

Použité technologie PHP a Smarty, AJAX, HTML, CSS splňují náročné požadavky na tvorbu moderních webových aplikací. Snažili jsme se o přístupnost a použitelnost pro uživatele – zákazníky eshopu Hanibal.cz, aby nakupování přes internet bylo příjemným zážitkem.

Komunikace s účetním SW

Elektronický obchod byl naprogramován tak, aby propojení internetového systému a systému účetního bylo co nejjednodušší. Propojení obou aplikací se provádí pomocí XML synchronizace.

Další vývoj eshopu

Hanibal Eshop je průběžně upravován tak, aby co nejlépe vyhovoval uživatelské použitelnosti a z hlediska SEO.