Vyrobili jsme menší informační web pro Občanské sdružení ZVUK a ZRAK, které pomáhá zrakově postiženým zařadit se do pracovního poměru. U webu byl zadavatelem kladen důraz na dobrou čitelnost i pro slabozraké, a možnost správy obsahu webu přes redakční systém.

novy web zvukazrak.cz

Návrh webu

Webové stránky by měly ladit se zbytkem firemních barev, a tak vždy při návrhu webu vycházíme z corporate identity. U sdružení ZVUK a ZRAK jsme napřed CI museli vymyslet – firemní barvy ani logo sdružení nemělo.

Teprve z barev firemní identity vyšel webdesigner při navrhování webu. Barvy webu tedy kopírují červenou a šedou barvu loga a inspiraci logem vidíme i v menu, kde je zkosený tvar podkladu inspirovaný spojkou „A“ z logotypu.

Snadné používání stránek

Aby se cílová skupina zákazníků o sdružení ZVUK a ZRAK na Internetu dozvěděla, dali jsme si záležet na tvorbě takového webu, který budou moci snadno používat právě zrakově postižení lidé. Důležitá je čitelnost a přehlednost. Webu dominuje kontaktní stránka, na kterou jsou návštěvníci směrováni vždy ze stejného místa v pravém sloupci.

Přístupnost webu

Věříme, že se web dobře používá. Je toho dosaženo dodržením základních pravidel přístupnosti a funkcemi jako přepnutí do kontrastního režimu, nebo zvětšení písma pro lepší čitelnost. Obojí se přepíná viditelnými ovládacími prvky v hlavičce webu.

I bez přepínání kontrastu či velikosti písma je web přehledný a čitelný, díky větší velikostí písma než obvykle.

Správa obsahu

Pro malý web i velký portál používáme skvělý redakční systém WebRedie, který neustále rozvíjíme a přidáváme nové funkce.

ZVUK a ZRAK, občanské sdružení

Sdružení na webu prezentuje svoje služby a také nabídky práce pro zrakově postižené. Cílem sdružení je vytvořit informační portál, který zrakově postiženým zjednoduší orientaci při vyhledávání potřebných informací z praktického života a usnadní výkon práce.

V občanském sdružení ZVUK A ZRAK pracují zrakově postižní pro zrakově postižené. Sdružení usnadňuje zrakově postiženým používat osobní počítače a mobilní telefony formou poradenství a školení. Také přímo dodávají ozvučovací techniku, či digitalizují dokumenty k usnadnění jejich čtení.

Navštivte web ZVUK a ZRAK